Toplam 985 Kayıtlı Emlak Firması,
Toplam 1 Emlak talebi bulunmaktadır.

Emlakçı Üye Girişi
Mail Adresi :
Şifresi :
   

[Şifremi Unuttum]

ankara emlak

Birçok şehirde olduğu gibi Ankara`nın da cazibe merkezleri artık değişti. Bir zamanlar Ankara`nın en gözde yeri olan Gaziosmanpaşa, Çankaya idi. Şimdilerde ise Eskişehir Yolu, en çok tercih edilen bölge... Gayrimenkul Group Emlak Ofisi`nin sahibi Fatih Ayaz, Ankara`da konut fiyatlarının geçen yıl ortalama yüzde 45 ila 80 arasında değişen oranlarda artış gösterdiğine işret etti.

Ayaz, son 10 yılda Eskişehir Yolu, Çukurambar, Bilkent, Ümitköy ve Çayyolu`na doğru gelişen Ankara`daki fiyat artışının, diğer bölgelere nazaran buralarda daha fazla olduğunu ifade ediyor. Ayaz, bu bölgedeki Bilkent, Ümitköy, Çayyolu, Beysukent, Yaşamkent`in dışında Ankara`nın batı aksında kalan Eryaman, Sincan-Yenikent, Susuz ve Etimesgut gibi yerlerin de oldukça değer kazandığını söylüyor.

Ankara`nın son birkaç yıldır gayrimenkul açısından yerinde sayan semt¬lerin başında ise Ayrancı, Büyükesat, Küçükesat ve Yenimahalle geliyor. Ulus, Kurtuluş, Cebeci ve Kolej gibi semtlerin ise gayrimenkul fiyatları açısından cazibesini yitiren ve düşüşte olan semtler olduğu ifade ediliyor.

ANKARA`DA ÇIKIŞTAKİ BÖLGELER
YAŞAMKENT: Çayyolu bölgesinin devamı niteliğinde olan Yaşamkent, lüks konutlardan oluşan siteleri, imarlı villa arsaları ile son yıllarda artan bir taleple karşı karşıyor. Burası, yeni başlayan ve inşası süren lüks projeleri ile son bir yıldır çıkışını yavaşlatmış olsa bile önümüzdeki dönemin en popüler bölgesi olmaya aday. Bölgedeki arsaların metrekare fiyatları 500-800 YTL aralığında.

UMİTKÖY: Konut yapılacak arsaların hemen hemen kalmadığı bölgede imarlı arsaların metrekare fiyatları 750 YTL`den başlıyor.

ALACAATLI: Konutkent ve Yaşamkent bölgelerine komşu bir konumda yer alıyor. Özellikle arsa açısından son 2-3 yıldır belirgin bir artış ve talep gösteren bölgede, imarsız arsaların metrekare fiyatları 150-400 YTL aralığında seyrediyor.

BEYTEPE: Henüz imar çalışmaları tamamlanamamış olan Beytepe, çıkışın yoğun hissedildiği bölgelerden. Çayyolu`nu İncek`e bağlayan yolun açılması ve bu yolun Beytepe`den geçmesiyle imarsız arsaların metrekare fiyatları, 200-500 YTL civarına yükseldi.

KEÇİÖREN: Keçiören`de çıkıştaki bölgeler arasında Keçiören Belediye binasının olduğu bölge, Migros çevresi, Dr. Besim Ömer Caddesi ve çevresi, Atatürk Parkı ve çevresi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan`ın evinin bulunduğu Subay Evleri, Gökçek Parkı çevresi ve Adnan Menderes Mahallesi yer alıyor. Bu bölgelerdeki arsaların metrekaresi, 500 YTL ile 2 bin 500 YTL arasında değişiyor. Yine aynı bölgelerdeki konutların metrekare satış fiyatları, 800 YTL ile 3 bin YTL arasında değişiyor.

SİNCAN: Sincan, çok göç alan ve hızlı gelişen özellikle de dar gelirli kesimin tercih ettiği bölgeler arasında yer alıyor. Sincan`da çarşı içinde kalan sokaklardaki arsaların metrekare birim fiyatları, bin 500 ile 2 bin 500 YTL arasında değişiyor. Daireler ise 65 bin ile 80 bin YTL`den satılıyor.

ERYAMAN: Özellikle Göksu Parkı`nın yapımı ile birlikte bölge, Ankara`nın gözde mesire alanı haline geldi. Bu bölgedeki imarlı arsalar metrekare bazında 500 ile bin YTL, imarsız arsalar 30 ile 120 YTL`den işlem görüyor.

ETİMESGUT: Etimesgut`taki imarlı arsaların metrekaresi 100 YTL`den başlayıp bin YTL`ye kadar çıkabiliyor. İlçedeki dairelerin ortalama fiyatı ise 65 bin ile 85 bin YTL arasında.

ANKARA`NIN GELECEĞİ
TEMELLİ: Buradaki imarlı arsaların met¬rekaresi 30 ile 80 YTL, imarsız arsaların metrekare fiyatları ise 10-25 YTL`den satılıyor.

D0DURGA KÖYÜ: İncek İle Alacaatlı bölgeleri arasında kalan Dodurga`daki imarlı arsaların metrekaresi 125 ile 200, imarsız arsaların ise 50 ile 90 YTL`den satılıyor.

BALLIKUYUMCU KÖYÜ: Eskişehir Yolu üzerinde bulunan bölgedeki imarlı olan arsalar 75 ile 150 YTL`den, imarsız olanları ise 30 ile 80 YTL metrekare fiyattan satılıyor.

ŞEHİTALİ KÖYÜ: Büyük inşaat firmalarının ve kooperatiflerin tercih ettiği köydeki imarlı arsaların metrekaresi 80-60 YTL, imarı olmayan arsalar ise 40-90 YTL`den satılıyor.

ESKİŞEHİR YOLUNDAKİ DİĞER KÖYLER: Yukarıda özellikle belirttiğimiz bölgelerin dışında kalan Temelli`ye kadar olan güzergâhtaki sağlı sollu diğer köylerde (Yapracık, Yukarı Yurtçu, Aşağı Yurtçu, Alagöz, Malıköy, Alcı, Hisarlıkaya vb.) son yıllarda arsa yatırımcılarının tercih ettiği alanlar. Bu köylerde imarsız arsa metrekare birim fiyatları 15-100 YTL bandında değişiyor.

kaynak: ekonomist
  Emlak Talep İsim Şehir İlçe Kredi Durumu Emlak Durumu Emlak Tipi Detay
Tüm Talepler İçin >>  
Anasayfa  |   Site Hakkında  |   Kurumsal Üyelik  |   Şifremi Unuttum  |   Site Sahipleri İçin  |   Bilgiler  |   İletişim
Tüm Hakları emlaktalep.net'e Aittir. © 2009   ||   Marka INTERACTIVE